هزینه چاپ چقدر میشود؟

هزینه چاپ کتاب با این مشخصات چقدر است؟

سوالی که بارها و بارها در گفتگوی آنلاین پرسیده شده یا در صفحات مجازی انتشارات مازیار. بدین حهت در این مقاله سعی کرده‌ایم کوتاه و جامع به این سوال پاسخ دهیم.

امروزه به دلیل افزایش ناشران و بنگاه‌های نشر، میتوان گفت که قانون خاصی وجود ندارد و هرکس شیوه کار خویش را دارد. اما در خصوص اینکه شما میخواهید مقاله، کتاب تالیفی،ترجمه چاپ کنید باید این نکات را به یاد داشته باشید:

  • در ابتدا با جستجوی ساده‌ای در اینترنت ویا موتور جستجوگر گوگل میتوانید حدود هزینه‌های آنلاین را برای چاپ کتاب شخصی ببینید.
  • پس از آن مشخص کنید چه نوع اثری در دست دارید،  به سراغ ناشرانی بروید که حوزه کاری تاحدودی مرتبط با شما دارند.
  • تمامی مواردی از جمله اینکه تیراژ چقدر است، هزینه شخصی است،مشترک یا به عهده ناشر، و بسیاری سوالات دیگر به قرارداد منعقدشده با ناشر شما مربوط است.
  • به اعتبار و سابقه کاری انتشارات توجه کنید.
  • پیشنهاد میکنیم اگر کتاب شما ترجمه است قبل از اینکه دست به کار شوید، سری به وبسایت کتابخانه ملی ایران بزنید و با جستجوی نام اصلی کتاب متوجه شوید که آیا کتاب قبلا منتشر شده است یا خیر. این نکته حائز اهمیت است بدین جهت: امروزه بسیار است ترجمه‌های متفاوت با ناشران متفاوت از یک کتاب یکسان! شاید دو ترجمه کفایت کند اما وجود بیش از آن فقط وقت هدر دادن است.

برای دیدن عناوینی که انتشارات مازیار در دست ترجمه دارد می‌توانید به صفحه اصلی سایت مراجعه کنید. و در نهایت: انتشارات مازیار جهت چاپ کتاب شرایط و ضوابط خاص خود را دارد که میتوانید جهت بررسی اثر از طریق صفحه همکاری با ما اقدام کنید.

در جستجوی کتاب هستید؟

می 22, 2020

جشنواره تابستان 99 ویژه خرید آنلاین

می 22, 2020

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *