اخبار وبسایت

آخرین اخبار انتشارات مازیار

با عضویت در خبرنامه می‌توانید از آخرین اخبار نشر مطلع شوید. 

اعلام پیش فروش تازه‌های نشر

عناوین زیر به زودی برای پیش فروش اعلام میشوند و با تخفیف میتوانید خریداری کنید

آینده انسان

روزنامه ‏ی سفرِ میمنت‌اثرِ ایالات متفرقه امریغ

حیات ۳: انسان در عصر هوش مصنوعی

کتاب‌های در دست ترجمه

کتاب‌های در دست ترجمه شامل جدیدترین‌ها و پرفروش‌ترین‌های دنیا هستند.
سعی شده که رشته کاری و درسی مترجمین این آثار با محتوای کتاب‌ها هماهنگی داشته باشد.
تاریخ انتشار این اثار هرکدام دو هفته قبل از چاپ و عرضه رسمی از طریق وبسایت، اینستاگرام و کانال تلگرام انتشارات مازیار اعلام شده که علاقه‌مندان میتوانند کتاب‌ها را با تخفیف پیش‌خرید کنند.
از عناوین در دست چاپ:
عنوان کتاب نویسنده مترجم

رویای نظریه‌ی نهایی

استیون واینبرگ

جمیل آریایی

معمای بی‌نهایت

فرانک کلوز تورج حوری

اکنون، روشنگری دفاعیه‌ی خرد، علم، انسان‌گرایی و پیشرفت

استیون پینکر محمدعلی جعفری

(رؤیای عصر روشنگری (ظهور فلسفه‌ی نوین

آنتونی گاتلیب فریبرز مجیدی

چگونه با سگم از فیزیک کوانتوم گویم

چاد اورزل ساناز حقگو

نقطه آبی کمرنگ

کارل سیگن شهریار رضانیا

از باکتری تا باخ

دنیل دِنِت دکتر عطا کالیراد
این عناوین در نمایشگاه بین‌المللی کتاب 97 تهران برای اولین بار عرضه شدند

تازه‌های منتشر شده در سال 97

تاریخچه جهان هستی

در اوایل قرن بیستم عده‌ای از اخترشناسان تصور می‌کردند جهان هستی فقط از کهکشان راه شیری تشکیل شده؛ در حالی‌که امروزه می‌دانیم در محدوده‌ی جهان قابل رصد، حدود یکصد میلیارد کهکشان وجود دارد که تنها کهکشان راه شیری حدود یکصد میلیارد ستاره دارد. برای مدت‌ها تصور می‌شد جهان ثابت است، اکنون می‌دانیم در حال انبساط و کهکشان‌ها از هم دور می‌شوند در حالی‌که زمانی فوق‌العاده به هم نزدیک و چسبیده بودند که این فکر منتهی به وجود یک تکینگی گردید. در دهه‌ی 1980 نظریه مهبانگ جای خود را به نظریه تورمی داد. يکي از غيرقابل انتظارترين نتايج نظريه‌ي تورمي آن است که نوسانات کوانتومي مسئول ايجاد کهکشان‌هاي بعضاً به‌حدي قدرتمند است که قسمت‌هاي جديدي از جهان تورمي را ايجاد مي‌نمايد و جهان به صورت جهان رشديابنده‌ي خودالقا درمي‌آيد که بَسگيتي ناميده مي‌شود که در هر يک از بسگيتي‌ها، اسرار زيادي براي کشف وجود دارد. قبلاً تصور می‌شد هرچه رصد می‌کنیم همان است که وجود دارد. اما امروزه بهترین تخمین فقط حدود 5% ماده‌ي مرئي، حدود 27% ماده‌ي نامرئي تاريک و بالاخره 68% انرژي تاريک در جهان قابل رؤیت خود می‌بینیم. ‌‌

زمان و ترمودینامیک

در میان مجموعه کتاب‌هایی که برای فیـزیک پایه نوشته شده‌اند، شش جلد کتاب فیزیک در دنیای ما جایگاه ویژه‌ای دارند. این کتاب‌ها برای آنان که فیزیک نخوانده امّا مایل‌اند بدانند وسایل مدرن زندگانی امروزی چگونه کار می‌کنند و اصول فیزیکی حاکم بر آن‌ها چیست، بسیار مفید تواند بود. هر جا که لازم بوده، جدا از متن کتاب، در داخل کادرها، اصول زیربنایی و قوانین فیزیک به زبان ساده توضیح داده شده‌اند. سیر تحوّل تاریخی ساخت هر کدام از این وسیله‌ها نیز یکی از ویژگی‌های منحصربه‌فرد و خواندنی این مجموعه است. چرا پل‌ها از جمله‌ی نخستین سطوحی‌اند که در آب و هوای سرد یخ می‌زنند؟ چرا آب یکی از بالاترین ظرفیت‌های گرمایی را در میان مواد مختلف دارد؟ چرا داخل گلخانه حتی در روزهای سرد زمستان گرم است؟ چرا فضا از دمای مشخصی برخوردار است؟ چرا گرما را نمی‌توان به تمامی به کار تبدیل کرد؟ چرا موتورهای درونسوز امروزی فقط یک سوم انرژی را به کار تبدیل می‌کنند؟ و…

تاریخ علم – تبیین جهان هستی

بیشتر کتاب‌های تاریخ علم را تاریخدانانی نوشته‌اند که از چهره‌های شاخص علم نبوده‌اند. اینک تاریخ علم را یکی از برجسته‌ترین فیزیکدان‌های نظری کیهان‌شناسی و ذرّات بنیادی معاصر، استیون واینبرگ، برنده‌ی جایزه‌ی نوبل فیزیک سال 1979 روایت می‌کند که خود در آن نقشی ماندگار دارد. این کتاب چکیده‌ی هزاران سال تلاش آدمی، از یونانیان باستان گرفته تا اعراب و اروپائیان، برای درک جهان هستی است، روایتی بس خواندنی و عالمانه از این میراث کهن. واینبرگ می‌گوید «تاریخ علم داستانی است که دانشمندانی چون من در آن سهم داریم. دانشی از پژوهش‌های گذشته می‌تواند چراغ راه پژوهش‌های امروزی و یاری‌رسان آن باشد و برای برخی از دانشمندان، دانش تاریخ علم الهام‌بخش پژوهش‌های کنونی آن‌هاست. با وجود این، امیدواریم پژوهش‌های امروزی ما بخشی، هر چند ناچیز، از تاریخ بزرگ علوم طبیعی باشد.» درس تاریخ علم رشته‌ی فیزیک دوره‌ی کارشناسی، کتاب درسی مدوّنی ندارد و این کتاب می‌تواند کتاب درسی بسیار مناسبی برای این درس باشد که می‌توان آن را در یک ترم تحصیلی ختم کرد.

مغز: داستان شما

در سکوت و تاریکی درون جمجمه هر انسانی مغز فعالی وجود دارد که شرحی از واقعیت جهان را ارائه می‌دهد و داستانی از هویت او را روایت می‌کند. دیوید ایگلمن در این کتاب ما را به سفری می‌برد که در آن با تکیه بر یافته‌های نوین علوم اعصاب می‌توانیم بهتر به ماهیت وجود انسان و معنای زندگی پی ببریم. واقعیت چیست؟ ما کیستیم؟ ما چگونه تصمیم می‌گیریم؟ چرا انسان‌ها در سراسر عالم به وجود هم نیاز دارند؟ پیشرفت‌های فناوری در آینده نزدیک چه تغییراتی در معنی وجود انسان ایجاد می‌کند؟ دستاوردهای علوم اعصاب در افزایش توانایی‌های ورزشی، پیشگیری از نسل‌کشی، درمان اعتیاد، محدود کردن جرم و جنایت در جوامع بشری، معالجه ناتوانی‌های جسمی و درمان کوری و کری، و نیز نیل به جاودانگی چگونه می‌توانند مفید باشند؟

امکانات وبسایت

در سایت میتوانید در بخش اطلاعات بیشتر هر کتاب، بخشی از هر کتاب را مطالعه و دانلود کنید.

سایت دارای پشتیبانی آنلاین بوده و پشتیبانان در اولین فرصت به سوآلات شما پاسخ می‌دهند. همچنین می‌توانید از پرسش‌های متداول استفاده کنید.

خرید آنلاین از وبسایت و ارسال به سراسر کشور در سریعترین زمان

خرید آنلاین از طریق تلگرام یا واتس اپ 09353141220

اطلاع از موجودی یا عدم موجودی کتاب‌های نشر

قابلیت دانلود و مشاهده لیست تمامی کتاب‌ها

سایت هر 24 ساعت به روزرسانی میشود؛ در نتیجه می‌توانید از آخرین اخبار نشر باخبر باشید.

با عضویت در خبرنامه سایت، کانال تلگرام یا اینستاگرام از پیش‌فروش تازه‌های نشر با تخفیف و آخرین اخبار مطلع شوید.

Related Posts