مجموعه کتاب کوچه
کتاب کوچه دانشنامه‌ی فولکلور زبان فاسی است که توسط احمد شاملو و با همکاری آیدا سرکیسیان، که در چندین جلد تدوین شده‌است. و تا پایان حرف «ح» منتشر شده است. این دایره‌المعارف شامل دسته بندی‌هایی همچون امثال و حکم، بازی و ترانه، باورهای توده، ترکیبات دیگر، تعبیرات مصدری، ترکیبات جمله‌ای و شبه جمله‌ای، نفرین‌ها و دعاها، خوابگزاری‌ها، چیستان‌ها و … می‌باشد. بزرگترین اثر پژوهشی وی مجموعه کتاب کوچه است که تاکنون 14 جلد از آن منتشر شده است، که یک جلد شامل قصه‌های کتاب کوچه است مجلد حرف خ در حال آماده سازی میباشد...
مجموعه قلمروعلم
این مجموعه که برنده جایزه ترویج علم ایران در سال 1394 بوده است با بیش از 115 عنوان منتشر شده تا پاییز 98 معتبرترین مجموعه علمی کشور است. عناوین در این مجموعه شامل جدیدترین و معتبرترین کتاب‌های روز دنیاست، که با ترجمه تخصصی و حرفه‌ای در اختیار علاقه مندان قرار گرفته است. هدف اصلی این مجموعه علم برای عموم بوده است که اکثر عناوین برای عموم قابل مطالعه میباشد و برخی عناوین هم برای مخاطبان علاقه مند که به صورت حرفه ای مطالعه میکنند چاپ شده است. این مجموعه که نخستین عنوان آن کتاب تاریخچه تقریبا همه چیز است از سال 1383 آغاز شده است و اولین مجموعه تخصصی علمی بوده است.
مجموعه آچارها
این مجموعه که در سال 1398 به عناوین نشر اضافه شد، زیرمجموعه مجموعه‌ی قلمروعلم است. عناوین این مجموعه همگی 2018 و 2019 میباشند. شامل 4 کتاب با دسته بندی های سیاست، فلسفه، علم و ریاضی میباشد. این مجموعه شامل سه بخش اصلی در هر کتاب است که 100 نظریه، شخصیت و ... را به طور خلاصه اما جامعه در 2 تا 4 صفحه معرفی میکند. سه بخش هر فصل شامل نگاه هلیکوپتری که به معنای نگاه خلاصه و اولیه به موضوع، میان بر که به جزئیات بیشتر میپردازد و در نهایت اشاره، که نتیجه گیری میکند. همچنین در پایان هرفصل، فصل هایی که به موضوع ارتباط دارند را نیز معرفی میکند.
مجموعه فیزیک در دنیای ما
مجموعه فیزیک در دنیای ما که زیر مجموعه ‌ی مجموعه قلمروعلم است شامل 6 عنوان است. این عناوین که از شش موضوع اصلی فیزیک تشکیل شده اند برای عموم از دانش آموزان تا افرادی که تمایل به مطالعه فیزیک دارند و نمیخواهند عناوین تخصصی باشد مناسب است. این کتاب ها از نویسنده محبوب کایل کرکلند میباشند. عناوین این مجموعه: - زمان و ترمودینامیک - اتم و ماده - نور و اپتیک - نیرو و حرکت - الکتریسیته و مغناطیس - ذرات و جهان هستی
مجموعه تاریخ برای نوجوانان
مجموعه ۶۰ جلدی «تاریخ برای نوجوانان» انتشارات مازیار با هدف آشنا‌سازی نوجوانان با تاریخ و به ویژه تاریخ تمدن نگارش یافته است. هرجلد از کتاب‌های مجموعه نویسنده‌ای متفاوت دارد. این مجموعه پربار شامل موضوعاتی همچون پیدایش روستاها و جوامع شهری، نهاد خانواده در تاریخ، بحث تکامل و داروینیسم، رابطه انسان و دین در طول تاریخ، انقلاب‌های کشاورزی و صنعتی، انقلاب علمی و عصر روشنگری، انقلاب ارتباطات، امپراطوری‌های بزرگ، شخصیت‌های تاریخی و بسیاری مباحث مهم دیگر است. در حال حاضر 41 عنوان موجود است که لازم به ذکر است بقیه عناوین ناموجود دیگر تجدیدچاپ نخواهند شد. عناوین چاپ سال 59 و 60، با کاغذ روزنامه‌ای – مصور (سیاه و سفید به همراه نمودار و نقشه و…) هر عنوان 32 صفحه میباشد.
مجموعه فرهنگ‌ها
فرهنگ‌های نشر مازیار در زمینه‌های مختلف
مجموعه دانشگاهی/آکادمیک
توضیحات کامل درج خواهد شد.